Endüstriyel Bileme Ve Kesici Aletler Pazarlama
 
 

HABER DETAY

 
 
 
 

Testere Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

Kullanım yelpazesi çok geniş olan testereler teknolojinin de gelişmesiyle birlikte artık daha verimli kesim işleri yapabiliyorlar.

Birçok alanda kullanılan bu aletlerinde kullanıldığı alana göre farklı çeşitleri mevcuttur. Testereler birçok maddeyi kesebilse de alanına uygun ve çalışılacak maddeyle uyumlu bir testere kesim işlerinde maksimum verim sağlar. 

Daire Testereler: Hemen hemen birçok maddeyi kesebilen bu testereler ahşap ve metal kesiminde de oldukça iyidir. Bunun yanında kullanacağınız kesim türüne göre kesim maddeleri değişir. Mesela ıslak kesim için kullanılacaksa cam, beton, mermer v. Maddeleri kesimek için uygundur. Kuru kesimde ise ahşap ve PVC gibi yumuşak maddeler tercih edilmesi önerilir.

Benzinli Testereler: Elektriğe erişemediğimiz yerde yardımımıza yetişen bir testere türüdür. Bahçe işleri vb. işler için uygundur. Satın almadan önce motor gücüne ve kullanım süresine bakılmalıdır.

Dekupaj Testereler: Farklı bıçak türleri bulundurması sayesinde birçok farklı işlem yapabildiğinden çok tercih edilen dekupaj testereler birçok sektörde kullanılır. Tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise hem düz ve hem dekavisli kesimler yapabilmesidir.

Bıçak türüne göre ahşap, metal, plastik, mermer vb. birçok maddeyi kesebilir özelliktedir.

Çok Amaçlı Testereler: Adında anlaşılacağı üzeri birçok yerde farklı amaçlar için kullanılan çok amaçlı testerelerde bazı alanlarda diğer testerelere göre iyi bir alternatiftir. 

Kullanım alanına göre değişebilen başlıkları sayesinde mermerden ahşaba birçok maddeyi kesebilir. Fakat ağır ve güçlü bir kesici olduğundan evde kullanılması sakıncalıdır. 

 
 
 
 
 
Güney Mobilyacılar San. Sit. 1288. Sk. No: 26 (Et Balık Kurumu Karşısı) Erenler / SAKARYA
02642763327
05326500579
info@yildirimbileme.com.tr
 
 
 
 
® 2024 Yıldırım Bileme
Tüm hakları saklıdır.
 
×

FİYAT TEKLİFİ AL

Teklif istemek için aşağıdaki form ile bizlere ulaşabilirsiniz. Satış temsilcilerimiz en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.